Skip to main content

Kodowanie na dywanie

Current Status
Not Enrolled
Price
198 zł
Get Started

Umiejętności logicznego myślenia i pracy w zespole, a także kreatywność to  cechy promowane we współczesnym świecie dorosłych. Aby człowiek został w nie należycie wyposażony, należy rozpocząć pracę już od najmłodszych  lat. Możliwości takie stwarza zabawa zawierająca elementy kodowania. Kodowanie to jeden z wielu elementów procesu programowania, jest  przetwarzaniem informacji na kod, sekwencją poleceń prowadzących do rozwiązania danego problemu. Okazuje się, że w przedszkolu kodowanie  może stać się efektywną i bardzo lubianą zabawą, która wspiera rozwój  dziecka, przygotowując je do osiągnięcia dojrzałości szkolnej i dalszych  sukcesów w życiu. Wprowadzając aktywności oparte o proste narzędzia,  pozwalamy dzieciom poznać tajniki i mechanizmy języka XXI wieku.

Dzięki uczestnictwu w szkoleniu:
  • Dowiesz się, jakie korzyści niesie ze sobą nauka kodowania.
  • Dowiesz się, jak i od czego zacząć naukę kodowania w przedszkolu.
  • Poznasz sposoby zorganizowania i przygotowania narzędzi, dopasowując je do  odpowiedniej grupy wiekowej i rodzaju zajęć.
  • Nauczysz się wplatać kodowanie do zajęć o różnej tematyce i z zakresu różnych edukacji.
  • Nauczysz się tworzyć z łatwo dostępnych materiałów gry planszowe.
  • Poznasz podstawowe pojęcia programistyczne tj.: program, pętla, funkcje.
  • Dowiesz się, jak rozwijać logiczne myślenie poprzez proste i lubiane zabawy.

Zabawy w kodowanie wprowadzają dziecko w świat logicznego,  algorytmicznego myślenia, obserwacji i dedukcji. Rozwijają jego wyobraźnię i  kreatywność. Zachęcają do działań grupowych, kształcąc umiejętności  społeczne.

Anna Świć

Jestem nauczycielką, logopedką, trenerką, miłośniczką celowego i efektywnego wykorzystywania nowoczesnych technologii w edukacji. Przez wiele lat pracowałam jako nauczycielka przedszkola. Od pięciu lat prowadzę firmę szkoleniową, w ramach której dzielę się swoim doświadczeniem z nauczycielami i edukatorami, pokazując im jak metodycznie wprowadzać elementy kodowania do zajęć z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Jestem autorką Ogólnopolskiego Programu Uczymy Dzieci Programować, książek z zakresu nauki kodowania, licznych scenariuszy zajęć dla dzieci oraz pomocy dydaktycznych. W 2018, 2019 i 2020 znalazłam się na Liście Stu SPRUC szczególnie zasłużonych w zakresie rozwijania kompetencji cyfrowych w Polsce. Prowadzę bloga kodowanienadywanie.pl.

Zapraszamy do skorzystania z naszego szkolenia. Za pierwszym razem wymagane będzie przechodzenie przez lekcje według zadanej kolejności. Po ukończeniu danej lekcji możesz do niej wrócić w dowolnym momencie, kiedy tylko zechcesz! Gdy już poznasz wszystkie treści i prawidłowo odpowiesz na pytania testowe, będziesz mieć możliwość pobrania certyfikatu ukończenia szkolenia!

Czy chcesz mieć dostęp do wszystkich szkoleń EduAkcji z zakresu wychowania przedszkolnego na jednej platformie? Skorzystaj z kodu rabatowego platforma20, który obniży cenę regularną aż o 20% za dostęp do ponad 20 szkoleń.
Poznaj wszystkie nasze szkolenia: www.edu-akcja.pl/tematyka/

Zapraszamy do pobrania materiałów dodatkowych do szkolenia:

Szkolenie zawartość

Wstęp
Wykłady
Zajęcia z dziećmi
Zajęcia dziecko-rodzic

Ocena szkolenia

0.0
Średnia ocen
Liczba ocen: 0
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0
Podziel się swoją opinią na temat naszego szkolenia!
No Reviews Found!
Show more reviews
Podziel się swoją opinią na temat naszego szkolenia!